ПрАТ "КЗКУ"

     
 
Дата розміщення: 01.03.2017

Річний звіт за 2015 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки до Фiнансової звiтностi
ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування»
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 року

Загальна iнформацiя

Публiчне акцiонерне товариство «Кременчуцький завод комунального устаткування», що iменується в подальшому «Товариство», є правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства «Кременчуцький завод комунального устаткування», заснованого вiдповiдно до рiшення Регiонального вiддiлення фонду державного майна України по Полтавськiй областi вiд 18.12.1995 р. № 449Пр шляхом перетворення Державного пiдприємства «Кременчуцький завод комунального устаткування» у Вiдкрите акцiонерне товариство «Кременчуцький завод комунального устаткування» згiдно з Указом Президента України вiд 26.11.1994 р. № 699/94 «Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизацiйних майнових сертифiкатiв» та Законами України «Про приватизацiю державного майна» i «Про господарськi товариства».
Вiдкрите акцiонерне товариство «Кременчуцький завод комунального устаткування» зареєстровано Виконавчим комiтетом Кременчуцької мiської ради народних депутатiв на пiдставi розпорядження № 93-р вiд 31.01.96 р., дата реєстрацiї 31.01.1996 р.
Товариство безпосередньо здiйснює такi основнi види фiнансово-господарської дiяльностi:
28.29 Виробництво машин i устаткування загального призначення, н.в.i.у.
27.40 Виробництво електричного освiтлювального устаткування
46.90 Неспецiалiзована оптова торгiвля
22.29 Виробництво iнших виробiв iз пластмас

Юридична адреса товариства: 39605, Полтавська обл., м. Кременчук, Автозаводський р-н., вул. Красiна, 6

1. Основи пiдготовки, затвердження i подання фiнансової звiтностi
1.1 Концептуальна основа фiнансової звiтностi
Концептуальною основою фiнансової звiтностi ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 року, є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) в редакцiї затвердженої Радою з Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (Рада з МСФЗ), також застосованi всi iнтерпретацiї Комiтету з iнтерпретацiй мiжнародної фiнансової звiтностi (IFRIC) обов'язковi для 2015-го фiнансового року.
Дана фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена виходячи з припущення безперервностi дiяльностi, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов'язань вiдбувається в ходi звичайної дiяльностi. Фiнансова звiтнiсть не включає коригування, якi необхiдно було б провести в тому випадку, якщо б ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi у вiдповiдностi з принципом безперервностi дiяльностi.
Валюта подання звiтностi вiдповiдає функцiональнiй валютi, складена у тисячах гривень, округлених до цiлого, якщо не зазначено iнше.
1.2 Iдентифiкацiя фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» є фiнансовою звiтнiстю загального призначення, яка має на метi задовольнити потреби користувачiв, якi не можуть вимагати складати звiтнiсть згiдно з їхнiми iнформацiйними потребами. Метою фiнансової звiтностi є надання iнформацiї про фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування», яка є корисною для широкого кола користувачiв при прийняттi ними економiчних рiшень.
1.3 Рiшення про оприлюднення фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 р., була затверджена рiшенням рiчних загальних зборiв товариства «22» квiтня 2016 р. (протокол №22).
Будь-якi особи не мають права вносити змiни в дану фiнансову звiтнiсть пiсля її затвердження.

2. Суттєвi положення Облiкової полiтики ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування»

2.1 Загальнi положення.

Прийнята облiкова полiтика Товариства застосовується послiдовно для аналогiчних операцiй, iнших подiй та умов, якщо тiльки конкретний МСФЗ спецiально не вимагатиме або не дозволятиме розподiл статей за категорiями, для яких можуть пiдходити рiзнi облiковi полiтики.
Змiни i доповнення до облiкової полiтики Товариства можуть бути внесенi виключно за наявностi обставин, якi регламентуються пунктом 14 IAS 8 «Облiкова полiтика, змiни в облiкових оцiнках та помилки».
2.2 Представлення та склад фiнансової звiтностi

Вiдповiдно до пiдпункту 10.2.3 пункту 10 Статуту Товариства рiчна фiнансова звiтнiсть (рiчний звiт) товариства затверджується Загальними зборами товариства:
Вiдповiдно до пiдпункту 10.2.2 пункту 10 Статуту Товариство зобов’язане щороку скликати Загальнi збори (рiчнi Загальнi збори).
Рiчнi Загальнi збори Товариства проводяться не пiзнiше 30 квiтня наступного за звiтним роком.
До порядку денного рiчних Загальних зборiв обов’язково включається питання щодо затвердження рiчного звiту Товариства.
Дата переходу Товариства на МСФЗ - 01.01.2012 року.
Звiтний перiод збiгається з календарним роком, починається 1 сiчня i закiнчується 31 грудня.
Операцiйний цикл Товариства становить дванадцять мiсяцiв.
У якостi функцiональної валюти i валюти подання фiнансової звiтностi Товариство визначає українську гривню в тисячах, округлену до цiлого.
Представлення активiв i зобов’язань у Звiтi про фiнансовий стан здiйснюється з використанням класифiкацiї на короткостроковi та довгостроковi, а в межах кожної групи – за зростанням лiквiдностi.
Для оцiнки довгострокових активiв i зобов’язань, що пiдлягають дисконтуванню, використовується ефективна ставка вiдсотка, а за неможливостi її визначення в якостi ставки дисконтування використовується облiкова ставка Нацiонального банку України.
Промiжний перiод являє собою звiтний фiнансовий перiод – 3 мiсяцi (квартал), що починаються 1 сiчня звiтного року i закiнчуються 31 березня, 30 червня, 30 вересня, 31 грудня вiдповiдно.
Промiжний фiнансовий звiт означає фiнансовий звiт, що мiстить комплект повної фiнансової звiтностi (вiдповiдно до IAS 34 «Промiжна фiнансова звiтнiсть») за промiжний перiод.
Товариство не має у складi компонентiв, якi б вiдповiдали критерiям визнання операцiйними сегментами, як того вимагає пункт 5 IFRS 8 «Операцiйнi сегменти», внаслiдок чого iнформацiя за сегментами у складi фiнансової звiтностi не розкривається.
2.3 Суттєвiсть

Прийняття рiшення про суттєвiсть облiково-звiтної iнформацiї здiйснюється у вiдповiдностi до вимог пунктiв 7, 29-31 IAS 1 «Подання фiнансової звiтностi», пункту 41-49 IAS 8 «Облiкова полiтика, змiни в облiкових оцiнках та помилки», пункту 15 IAS 34 «Промiжна фiнансова звiтнiсть».
З метою дотримання вимог пунктiв 41-49 IAS 8 «Облiкова полiтика, змiни в облiкових оцiнках та помилки» суттєвою визнається помилка, вартiсне значення якої складає 0,5 та бiльше вiдсоткiв вiд валюти балансу або за своїм характером може ввести в оману користувачiв фiнансової звiтностi.
2.4 Облiкова полiтика щодо статей фiнансової звiтностi

2.4.1 Нематерiальнi активи

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття нематерiальних активiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 38 «Нематерiальнi активи».
Товариство до нематерiальних активiв вiдносить:
- програмне забезпечення;
- iншi нематерiальнi активи.
Нематерiальнi активи, якi були придбанi окремо, при первiсному визнаннi оцiнюються за первiсною вартiстю.
Пiсля первiсного визнання нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення (у разi їх наявностi).
Амортизацiя нематерiальних активiв з обмеженим строком корисного використання розраховується лiнiйним методом протягом цього термiну таким чином:
- програмне забезпечення - вiд 3 до10 рокiв;
- iншi нематерiальнi активи - вiд 2 до 10 рокiв.
Витрати на амортизацiю нематерiальних активiв з обмеженим строком корисного використання визначаються у звiтi про прибутки i збитки в тiй категорiї витрат, яка вiдповiдає функцiї нематерiальних активiв, i вiдносяться до адмiнiстративних витрат.
Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється на щомiсячнiй основi.
Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, а тестуються на знецiнення щорiчно на 31 грудня або окремо, або на рiвнi пiдроздiлiв, що генерують грошовi потоки.
Витрати на дослiдження вiдносяться на витрати в перiодi їх виникнення.

2.4.2 Основнi засоби

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття основних засобiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 16 «Основнi засоби».
Товариство до основних засобiв вiдносить:
- будiвлi;
- машини та обладнання;
- транспортнi засоби;
- оснащення;
- iншi основнi засоби.
Одиницею облiку основних засобiв є iнвентарний об'єкт. Iнвентарним об'єктом основних засобiв визнається об'єкт з усiма пристосуваннями i приладдям або окремий конструктивно вiдокремлений предмет, призначений для виконання певних самостiйних функцiй, або ж вiдокремлений комплекс конструктивно зчленованих предметiв, що становлять єдине цiле i призначений для виконання певної роботи.
Основнi засоби облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та / або накопичених збиткiв вiд знецiнення в разi їх наявностi.
Строк корисного використання основних засобiв визначається з точки зору передбачуваної корисностi активу для Товариства.
Амортизацiя основних засобiв розраховується лiнiйним методом протягом оцiночного строку корисного використання активiв таким чином:
- будiвлi – вiд 5 до 50 рокiв;
- машини та обладнання – вiд 5 до 10 рокiв;
- транспортнi засоби – вiд 5 до 15 рокiв;
- оснащення – вiд 5 до 8 рокiв;
- iншi основнi засоби – вiд 3 до 15 рокiв.
Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється на щомiсячнiй основi.
При складаннi фiнансової звiтностi за МСФЗ вартiсть лiквiдацiї основних засобiв визнається рiвною нулю.

2.4.3 Витрати за позиками

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття витрат за позиками здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 23 «Витрати за позиками».
Тривалим перiодом часу для пiдготовки активу до використання вiдповiдно до намiрiв Товариства або до продажу вважається перiод, що перевищує 12 мiсяцiв.
Витрати на позики, безпосередньо пов'язанi з придбанням, будiвництвом або виробництвом активу, який обов'язково потребує тривалого перiоду часу для його пiдготовки до використання вiдповiдно до намiрiв Товариства або до продажу, капiталiзуються як частина первiсної вартостi такого активу. Усi iншi витрати за позиками вiдносяться на витрати в тому звiтному перiодi, в якому вони були понесенi. Витрати за позиками мiстять у собi виплату вiдсоткiв та iншi витрати, понесенi товариством у зв'язку з позиковими коштами.
Товариство капiталiзує витрати за позиками щодо всiх вiдповiдних встановленим критерiям активiв, будiвництво яких почалося 1 сiчня 2010 р. або пiсля цiєї дати.



2.4.4 Необоротнi активи, утриманi для продажу, та припинена дiяльнiсть

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття необоротних активiв, утримуваних для продажу, та припиненої дiяльностi здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IFRS 5 «Необоротнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть».
Професiйне судження про визнання необоротних активiв, утримуваних для продажу та припиненої дiяльностi, приймається керiвництвом Товариства.
Основнi засоби та нематерiальнi активи пiсля класифiкацiї як утримуваних для продажу не пiдлягають амортизацiї.

2.4.5 Запаси

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття запасiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 2 «Запаси».
Для цiлей складання фiнансової звiтностi Товариство застосовує наступну класифiкацiю запасiв:
- виробничi запаси;
- незавершене виробництво;
- готова продукцiя;
- iншi запаси.
Запаси оцiнюються за найменшою з двох величин: вартiстю придбання та чистої вартостi реалiзацiї.
Вибуття запасiв визначається з використанням методу «перше надходження - перший вiдпуск» (ФIФО) .
При калькулюваннi виробничої собiвартостi продукцiї застосовувати нормативний метод. До складу виробничої собiвартостi входить собiвартiсть продукцiї та загальновиробничi витрати. Загальновиробничi витрати всi 100% вiдносяться на виробничу собiвартiсть.

2.4.6 Знецiнення не фiнансових активiв

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття знецiнення не фiнансових активiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 36 «Знецiнення активiв».
Термiн служби визначається як передбачуваний перiод використання активу Товариством, за виключенням випадкiв, коли є можливiсть з достатньою мiрою надiйностi iдентифiкувати число одиниць продукцiї чи подiбних одиниць, яку Товариство очiкує отримати в результатi використання активу.
На кожну промiжну та рiчну звiтну дату Товариство визначає, чи є ознаки можливого знецiнення активу. Якщо такi ознаки мають мiсце або якщо потрiбне проведення щорiчної перевiрки активу на зменшення корисностi, Товариство проводить оцiнку очiкуваного вiдшкодування активу.
Збитки вiд знецiнення триваючої дiяльностi (включаючи знецiнення запасiв) визнаються в Примiтках до Звiту про прибуток або збиток та iнший сукупний прибуток в складi тих категорiй витрат, якi вiдповiдають функцiї знецiненого активу, за винятком ранiше переоцiнених об'єктiв нерухомостi, коли переоцiнка була визнана у складi iншого сукупного доходу. У цьому випадку збиток вiд знецiнення також визнається у складi iншого сукупного доходу в межах суми ранiше проведеної переоцiнки.


2.4.7 Компоненти грошових коштiв та еквiвалентiв грошових коштiв

Грошовi кошти включають кошти на розрахунковому рахунку, в касi та депозити до запитання.
Еквiваленти грошових коштiв являють собою високолiквiднi iнвестицiї (у тому числi депозити на строк до трьох мiсяцiв), легко оборотнi в заздалегiдь вiдомi суми грошових коштiв i пiдданi незначному ризику змiни їх вартостi.
Довгостроковi банкiвськi кредити розглядаються як фiнансова дiяльнiсть.
Короткостроковi банкiвськi кредити розглядаються як операцiйна дiяльнiсть.
Банкiвськi овердрафти включаються до складу грошових коштiв. Виплаченi вiдсотки за короткостроковими кредитами класифiкуються як рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Отриманi вiдсотки за короткостроковими депозитами класифiкуються як рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Виплаченi дивiденди класифiкуються як рух грошових коштiв вiд фiнансової дiяльностi.
Отриманi дивiденди класифiкуються як рух грошових коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi.
Потоки грошових коштiв, якi виникають у зв'язку з податками на прибуток, класифiкуються як рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi за винятком випадкiв, коли iснує практична можливiсть i вони можуть бути iдентифiкованi з результатами фiнансової або iнвестицiйної дiяльностi.

2.4.8 Фiнансовi iнструменти

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї щодо фiнансових iнструментiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 32 «Фiнансовi iнструменти: подання iнформацiї», IAS 39 «Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка», IFRS 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї», IFRS 9 «Фiнансовi iнструменти».
Товариство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов'язання у своєму Звiтi про фiнансовий стан тiльки тодi, коли стає стороною договiрних умов iнструменту.
При списаннi товарної дебiторської заборгованостi, визнаної безнадiйною, витрати класифiкуються як збутовi. При списаннi дебiторської заборгованостi по розрахунках, визнаної безнадiйною, витрати класифiкуються як iншi операцiйнi.

2.4.9 Виручка

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття виручки здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 18 «Виручка».
Виручка вiд продажу готової продукцiї i товарiв визнається, коли iстотнi ризики та вигоди вiд володiння переходять до покупця.
Виручка вiд надання послуг з оренди визнається прямолiнiйним методом, виходячи зi строкiв оренди.
Виручка вiд надання послуг (за винятком послуг з оренди) визнається по стадiї завершеностi операцiї (методом вiдсотка виконання). Стадiя завершеностi операцiї (вiдсоток виконання) визначається шляхом актування.




2.4.10 Податок на прибуток

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття податку на прибуток здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 12 «Податки на прибуток».
Податковi активи та зобов'язання з поточного податку на прибуток за поточний перiод оцiнюються за сумою, передбачуваною до вiдшкодування вiд податкових органiв або до сплати податковим органам.
Вiдстрочений податок на прибуток розраховується шляхом визначення тимчасових рiзниць на звiтну дату мiж податковою базою активiв та зобов'язань та їх балансовою вартiстю для цiлей фiнансової звiтностi, складеної за МСФЗ.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання оцiнюються з використанням ставок податку, чинних на кiнець звiтного перiоду.
Розрахунок зобов’язань i сплата податку на прибуток здiйснюється вiдповiдно до вимог Податкового кодексу України.

2.4.11 Виплати працiвникам

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття всiх виплат працiвникам, крiм тих, в яких застосовується МСФЗ (IFRS) 2 «Платiж на основi акцiй», здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 19 «Виплати працiвникам».
Виплати працiвникам Товариства включають:
1) короткостроковi виплати працiвникам:
а) основна заробiтна плата;
б) додаткова заробiтна плата;
в) оплачувана щорiчна вiдпустка (у т.ч. компенсацiя за невикористану вiдпустку);
г) стимулюючi доплати;
д) участь у прибутку та премiї;
ж) компенсацiйнi виплати;
Працiвники надають Товариству послуги на основi повного робочого дня, часткової зайнятостi, на постiйнiй, разовiй або тимчасовiй основi.

2.4.12 Державнi гранти i розкриття iнформацiї про державну допомогу

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї про державнi субсидiї та iнформацiї про iншi форми державної допомоги здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 20 «Облiк державних грантiв i розкриття iнформацiї про державну допомогу».
Товариство не є одержувачем державної допомоги, субсидiй, що вiдносяться до активiв, та умовно-безповоротних позик у розумiннi IAS 20 «Облiк державних грантiв i розкриття iнформацiї про державну допомогу».

2.4.13 Вплив змiн обмiнних курсiв валют

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї про операцiї в iноземнiй валютi здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 21 «Вплив змiн обмiнних курсiв валют».
При первiсному визнаннi операцiя в iноземнiй валютi враховується у функцiональнiй валютi iз застосуванням до суми в iноземнiй валютi поточного обмiнного курсу iноземної валюти на функцiональну станом на дату операцiї.
Поточний обмiнний курс - обмiнний курс валют Нацiонального банку України.
Курсовi рiзницi, що виникають на дату фiнансової звiтностi, визнаються у складi iнших доходiв i витрат, або у складi iншого сукупного прибутку, якщо прибуток або збиток вiд статтi, що викликала появу курсових рiзниць, визнається у складi iншого сукупного прибутку.

2.4.14 Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї про вiдносини та операцiї з пов'язаними сторонами, та залишках за такими операцiями, включаючи зобов'язання, здiйснюється у вiдповiдностi до вимог IAS 24 «Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони».
Пов'язана сторона - це фiзична особа або пiдприємство, пов'язане з Товариством.
Коло пов’язаних сторiн Товариства включає:
- членiв наглядової ради;
- членiв правлiння;
- членiв ревiзiйної комiсiї.
У разi проведення операцiй з пов'язаними сторонами, Товариство вiдображає цi операцiї на пiдставi ринкових цiн. За вiдсутностi активного ринку для таких операцiй для того, щоб визначити, чи здiйснювалися операцiї за ринковими або неринковими процентними ставками, використовуються професiйнi судження. Пiдставою для судження є цiноутворення на аналогiчнi види операцiй з непов'язаними сторонами та аналiз ефективної процентної ставки.

2.4.15 Прибуток на акцiю

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї щодо прибутку на акцiю здiйснюється вiдповiдно до вимог IAS 33 «Прибуток на акцiю». У складi капiталу Товариство виключно звичайнi акцiї. Для цiлей розрахунку базового прибутку на акцiю за кiлькiсть звичайних акцiй приймається середньозважена кiлькiсть звичайних акцiй, що перебували в обiгу у звiтному перiодi. Акцiї включаються до розрахунку середньозваженої кiлькостi акцiй з моменту, коли володiння ними дозволяє отримати вiдшкодування (тобто з дня їх випуску).

2.4.16 Резерви

Визнання, оцiнка, представлення та розкриття iнформацiї щодо резервiв, умовних зобов’язань i умовних активiв здiйснюється вiдповiдно до вимог IAS 37 «Резерви, умовнi зобов'язання та умовнi активи», IAS 18 «Виручка», IAS 19 «Виплати працiвникам».
Товариство формує резерви:
- витрат на виплати працiвникам (з урахуванням вимог IAS 19 «Виплати працiвникам».
Товариство не визнає умовнi активи i зобов’язання, а розкриває щодо них iнформацiю в Примiтках до фiнансової звiтностi.
Дисконтування резервiв здiйснюється через вплив фактора часу на вартiсть грошей, там, де такий вплив iстотний. В якостi ставки дисконтування використовується облiкова ставка Нацiонального банку України.

Прийнята облiкова полiтика вiдповiдає облiковiй полiтицi, що застосовувалася в попередньому звiтному роцi.


3. Iстотнi облiковi судження, оцiннi значення i допущення

Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд Керiвництва на кожну звiтну дату винесення суджень, визначення оцiночних значень i припущень, якi впливають на суми виручки, витрат, активiв i зобов'язань, а також на розкриття iнформацiї про непередбаченi зобов'язання. Проте невизначенiсть у вiдношеннi цих припущень i оцiночних значень може привести до результатiв, якi можуть вимагати в майбутньому iстотних коригувань до балансової вартостi активу або зобов'язання, стосовно яких здiйснюються подiбнi припущення та оцiнки.
Основнi припущення про майбутнє та iншi основнi джерела невизначеностi в оцiнках на звiтну дату, якi можуть послужити причиною суттєвих коригувань балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року, розглядаються нижче. Допущення та оцiночнi значення ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» заснованi на вихiдних даних, якими воно володiло у своєму розпорядженнi на момент пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi. Однак поточнi обставини i припущення щодо майбутнього можуть змiнюватися внаслiдок ринкових змiн або непiдконтрольних ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» обставин.
У процесi застосування облiкової полiтики ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» Керiвництво використовувало наступнi судження, що найбiльш iстотно впливають на суми, визнанi у фiнансовiй звiтностi.
Судження щодо операцiй, подiй або умов за вiдсутностi конкретних МСФЗ
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операцiї, iншої подiї або умови, управлiнський персонал ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» застосовує судження пiд час розробки та застосування облiкової полiтики, щоб iнформацiя була доречною для потреб користувачiв з прийняття економiчних рiшень та достовiрною, в тому значеннi, що фiнансова звiтнiсть:
- подає достовiрно фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки суб'єкта господарювання;
- вiдображає економiчну сутнiсть операцiй, iнших подiй або умов, а не лише юридичну форму;
- є нейтральною, тобто вiльною вiд упереджень;
- є обачливою;
- є повною в усiх суттєвих аспектах.
Пiд час здiйснення судження управлiнський персонал ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» посилається на прийнятнiсть наведених далi джерел та враховує їх у низхiдному порядку:
а) вимоги в МСФЗ, у яких iдеться про подiбнi та пов'язанi з ними питання;
б) визначення, критерiї визнання та концепцiї оцiнки активiв, зобов'язань, доходу та витрат у Концептуальнiй основi.
Пiд час здiйснення судження управлiнський персонал ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» враховує найостаннiшi положення iнших органiв, що розробляють та затверджують стандарти, якi застосовують подiбну концептуальну основу для розробки стандартiв, iншу професiйну лiтературу з облiку та прийнятi галузевi практики, тiєю мiрою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам.
Судження щодо вiдстрочених податкiв
Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма невикористаними податковими збитками в тiй мiрi, в якiй є ймовiрним отримання оподатковуваного прибутку, проти якого можуть бути зарахованi податковi збитки. Для визначення суми вiдстрочених податкових активiв, яку можна визнати у фiнансовiй звiтностi, на пiдставi вiрогiдних термiнiв отримання та величини майбутнього оподатковуваного прибутку, а також стратегiї податкового планування, необхiдне суттєве судження керiвництва.
Судження щодо умовних активiв i зобов'язань
Характер умовних активiв i зобов'язань передбачає, що вони будуть реалiзованi тiльки при виникненнi або вiдсутностi одної або бiльше майбутнiх подiй. Оцiнка таких умовних активiв i зобов'язань невiд'ємно пов'язана iз застосуванням значної частки суб'єктивного судження i оцiнок результатiв майбутнiх подiй.
Судження щодо забезпечень
Сума, визнана як забезпечення, визначається як найкраща оцiнка видаткiв, необхiдних для погашення iснуючого зобов'язання на кiнець звiтного перiоду. Найкраща оцiнка видаткiв, необхiдних для погашення iснуючого зобов'язання, визначається управлiнським персоналом на основi судження як сума, яку обґрунтовано сплатило би ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» для погашення зобов'язання або передало би його третiй сторонi на кiнець звiтного перiоду. Оцiнки результатiв та фiнансового впливу визначаються на основi судження управлiнського персоналу ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» та доповнюються досвiдом подiбних операцiй. Взятi до уваги свiдчення включають будь-яке додаткове свiдчення, отримане внаслiдок подiй пiсля звiтного перiоду.
Невизначеностi, пов'язанi iз сумою, яку слiд визнати як забезпечення, розглядаються рiзними способами залежно вiд обставин. У випадках, коли оцiнюване забезпечення поширюється на велику кiлькiсть статей, зобов'язання оцiнюється зважуванням усiх можливих результатiв за пов'язаними з ними ймовiрностями, тобто за очiкуваною вартiстю.
Судження щодо справедливої вартостi фiнансових iнструментiв
У випадках, коли справедлива вартiсть фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань, визнаних у звiтi про фiнансовий стан, не може бути визначена на пiдставi даних активних ринкiв, вона визначається з використанням методiв оцiнки, включаючи модель дисконтованих грошових потокiв. В якостi вихiдних даних для цих моделей за можливiстю використовується iнформацiя зi схожих ринкiв, проте в тих випадках, коли це не представляється практично здiйсненним, потрiбна певна частка судження Керiвництва для встановлення справедливої вартостi. Змiни у припущеннях щодо цих факторiв можуть вплинути на справедливу вартiсть фiнансових iнструментiв, вiдображену у фiнансовiй звiтностi.
Судження щодо основних засобiв
Об'єкти основних засобiв вiдображаються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї.
Оцiнка термiну корисного використання об'єктiв основних засобiв є предметом судження керiвництва, заснованого на досвiдi експлуатацiї подiбних об'єктiв основних засобiв. При визначеннi корисного строку експлуатацiї активу Керiвництво виходить з очiкуваної корисностi активу для ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» та враховує наступнi чинники: очiкуване використання активу, спосiб застосування об'єкта, темпи його технiчного застарiвання, фiзичний знос та умови експлуатацiї, очiкуваний моральний знос, залежний вiд операцiйних чинникiв, таких як кiлькiсть змiн, протягом яких має використовуватися актив, програма ремонту та технiчного обслуговування пiдприємства, а також нагляд за активом та його обслуговування тодi, коли актив не використовують, технiчний або комерцiйний знос, який виникає через змiни та вдосконалення виробництва або вiд змiни ринкового попиту на виробленi активом продукти чи послуги, правовi або подiбнi обмеження використання активу, такi як закiнчення строку пов'язаної з ним оренди. Змiни в зазначених передумовах можуть вплинути на коефiцiєнти амортизацiї в майбутньому.
Оцiнки лiквiдацiйної вартостi i амортизованої вартостi впливають на облiкову вартiсть i амортизацiю основних засобiв. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок.
Судження щодо податкiв
Українське податкове законодавство допускає рiзнi тлумачення та схильне до частих змiн. Поточнi активи та зобов’язання з податкiв вiдображенi у фiнансовiй звiтностi виходячи з погоджених у встановленому законодавством порядку зобов’язань на 31.12.2015 р. У разi проведення податкових перевiрок у майбутнiх перiодах сума поточних активiв i зобов’язань може змiнитися.
Судження щодо дебiторської заборгованостi
Керiвництво оцiнює вiрогiднiсть погашення дебiторської заборгованостi з основної дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi на пiдставi аналiзу платоспроможностi окремих дебiторiв. При проведеннi такого аналiзу до уваги беруться наступнi фактори: аналiз дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi за термiнами, їх зiставлення з термiнами кредитування клiєнтiв, фiнансове становище клiєнтiв i погашення ними заборгованостi в минулому.
Судження щодо запасiв
Керiвництво оцiнює критерiї визнання запасiв на пiдставi аналiзу мети їх утримання, знаходження їх у процесi виробництва або продажу, призначення для споживання у виробничому процесi або при наданнi послуг. При проведеннi такого аналiзу до уваги беруться наступнi фактори: дата надходження запасiв, орiєнтовний термiн використання, оборотнiсть. У разi встановлення невiдповiдностi критерiям визнання приймається рiшення про створення резерву знецiнення запасiв.


4. Новi стандарти та їх вплив на фiнансову звiтнiсть


При складаннi фiнансової звiтностi товариство застосовувало всi новi i змiненi стандарти й iнтерпретацiї, затвердженi РМСБО та КМТФЗ, якi належать до його операцiй i якi набули чинностi на 31 грудня 2014 року та застосування яких стало обов’язковим з 1 сiчня 2015 року або в бiльш пiзнiх перiодах. Товариство не використало дострокове застосування цих стандартiв i тлумачень.

Було взято до уваги, при складаннi звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 року, змiненi стандарти та поправки до них:
- МСФЗ (IAS) 19 - поправки, що роз'яснюють вимоги до того, яким чином внески працiвникiв або третiх осiб, пов'язаних з послугами, повиннi бути вiднесенi на перiод надання послуг;
- МСФЗ (IFRS) 7 Розкриття додаткової iнформацiї (i наступнi поправки), в зв'язку з прийняттям МСФЗ (IFRS) 9, застосовуються одночасно iз початком застосування МСФЗ (IFRS) 9;
- МСФЗ (IFRS) 9 Фiнансовi iнструменти початок застосування 1 сiчня 2018 року;
- МСФЗ (IFRS) 10 - поправки, що роз'яснюють порядок облiку втрати контролю над дочiрньою органiзацiєю у випадках, коли дочiрня органiзацiя не є окремим бiзнесом, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 11 - поправки, що роз'яснюють порядок облiку придбання частки участi в спiльнiй операцiї у випадках, коли дiяльнiсть є окремим бiзнесом, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 10 i МСФЗ (IAS) 28 Продаж або внесок активiв в угодах мiж iнвестором i його асоцiйованої органiзацiєю або спiльним пiдприємством, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 10, МСФЗ (IFRS) 12 i МСФЗ (IAS) 28 Iнвестицiйнi органiзацiї: застосування виключення з вимоги про консолiдацiю, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка за контрактами з клiєнтами» передбачає нову модель, що включає п'ять етапiв, яка буде застосовуватися щодо виручки за договорами з клiєнтами. Згiдно МСФЗ 15 виручка визнається за сумою, яка вiдображає вiдшкодування, право на яке органiзацiя очiкує отримати в обмiн на передачу товарiв або послуг клiєнту. Принципи МСФЗ 15 передбачають бiльш структурований пiдхiд до оцiнки i визнанням виручки. Новий стандарт по виручцi застосовується щодо всiх органiзацiй i замiнить всi дiючi вимоги до визнання виручки згiдно з МСФЗ. Стандарт застосовується до рiчних звiтних перiодiв, що починаються з 1 сiчня 2018 або пiсля цiєї дати, ретроспективно в повному обсязi або з використанням модифiкованого ретроспективного пiдходу, при цьому допускається дострокове застосування. В даний час Товариство оцiнює вплив МСФЗ 15 i планує застосувати новий стандарт на вiдповiдну дату вступу в силу;
- МСФЗ (IAS) 16 i МСФЗ (IAS) 38 - поправки, що роз'яснюють допустимi способи амортизацiї, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IAS) 28 - поправки, що роз'яснюють порядок облiку втрати контролю над дочiрньою органiзацiєю у випадках, коли дочiрня органiзацiя не є окремим бiзнесом, застосовується з 1 сiчня 2016 року;
- МСФЗ (IAS) 27 - метод пайової участi в окремiй фiнансовiй звiтностi, застосовується 1 сiчня 2016 року.
Якщо вище не зазначено iнше, очiкується, що новi стандарти i тлумачення iстотно не вплинуть на фiнансову звiтнiсть Товариства.


5. Рекласифiкацiя фiнансової звiтностi за рiк, що завершився 31 грудня 2015 року (попереднього)та виправлення помилок

У фiнансовiй звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 року, жодних рекласифiкацiй статей не застосовано.

6. Розкриття iнформацiї, що пiдтверджує статтi, поданi у звiтностi

Примiтки становлять невiд'ємну частину цiєї фiнансової звiтностi.

6.1 ПОВ’ЯЗАНI СТОРОНИ
1. ПАТ «КЗКУ » знаходиться пiд контролем ТОВ «АВМ АМПЕР» (ТОВ володiє 88,58% акцiй ПАТ).
ТОВ «АВМ АМПЕР» за 2015 рiк: було реалiзовано продукцiї та надано послуг вiд ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» на суму 1123,6 тис.грн., у тому числi послуг оренди – 1063,3 тис.грн. Отримано вiд ТОВ «АВМ АМПЕР» продукцiї, товарiв, послуг на суму 2087,8 грн.
Дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2015 р. перед ТОВ «АВМ АМПЕР» складає 909,0 тис.грн. Кредиторська заборгованiсть 802,3 тис.грн.
2. Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю «Кременчуцький завод комунального устаткування» за 2015 рiк: вiдвантажено продукцiї на суму 1064,8 тис.грн., оплачено - 1045,7 тис.грн. Дебiторська заборгованiсть склала 19,2 тис.грн., придбано матерiалiв на загальну суму 3,7 тис.грн., кредиторська заборгованiсть на кiнець перiоду складає 3,7 тис.грн.
3. Бугайчук Вiктор Михайлович – голова Наглядової ради. На протязi року нiяких фiнансово - господарських операцiй з даним суб’єктом не проводилися.
3. Бугайчук Тетяна Василiвна – член Наглядової ради. На протязi року нiяких фiнансово - господарських операцiй з даним суб’єктом не проводилися.
4. Устименко Василь Антонович – член Наглядової ради. На протязi року нiяких фiнансово - господарських операцiй з даним суб’єктом не проводилися.

6.2. ВИРУЧКА ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ
Виручка вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2015 рiк
Виручка вiд реалiзацiї робiт, послуг 3272
Виручка вiд реалiзацiї готової продукцiї 1279
Всього 4551


6.3. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗАЦIЇ
Собiвартiсть вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2015 рiк
Собiвартiсть готової продукцiї 2400
Всього 2400

Собiвартiсть реалiзацiї за видами витрат представлена наступним чином:
2015 рiк
Собiвартiсть матерiалiв та напiвфабрикатiв, енергоносiї 820
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування 149
Амортизацiя 54
Комунальнi послуги (опалення, освiтлення, водопостачання, iнше) 55
Iншi витрати 1322
Всього 2400

6.4. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2015 рiк
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування 211
Амортизацiя 4
Комунальнi послуги 27
Професiйнi послуги 25
Послуги зв'язку 3
Транспортнi витрати 45
Страхування майна -
Послуги банку 10
Юридичнi послуги, iнформацiйно-консультацiйнi 6
Витрати на вiдрядження 15
Iншi 101
Всього 447


6.5. ВИТРАТИ НА ЗБУТ
Витрати на збут були представленi наступним чином:
2015 рiк
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування 66
Витрати тари та тарних матерiалiв -
Транспортнi витрати 6
Амортизацiя -
Витрати на вiдрядження 3
Рекламнi витрати 3
ПММ на збут -
Митнi послуги
Iншi 1
Всього 79


6.6. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Iншi операцiйнi доходи та витрати були представленi наступним чином:
2015 рiк
доходи / витрати
Доходи (витрати) вiд купiвлi-продажу iноземної валюти 1397 / 1388
Доходи (витрати) вiд операцiйної оренди 358 / 1545
Визнанi штрафи, пенi, неустойки -
Доходи (витрати) вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 292 / 275
Доходи (витрати) вiд операцiйної курсової рiзницi 1032 / 628
Доходи вiд вiдшкодування ранiше списаних активiв
Iншi доходи/(витрати) 27 / 29
Всього 3106 / 3865

6.7. ФIНАНСОВI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Фiнансовi доходи та витрати були представленi наступним чином:
Фiнансовi доходи та витрати - 2015 рiк
доходи / витрати
вiдсотки по депозиту - -
списання заборгованостi по нарахованим вiдсоткам по облiгацiям - -
Нарахованi проценти на кредит - -
Всього - -

6.8. IНШI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Iншi доходи та витрати були представленi наступним чином:
2015 рiк
доходи / витрати
Доходи (витрати) вiд реалiзацiї необоротних активiв - -
Доходи вiд безоплатно отриманих активiв - -
Витрати при лiквiдацiї основних засобiв - -
Iншi доходи вiд звичайної дiяльностi - -
Всього - -



6.9. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Податковий Кодекс України був офiцiйно прийнятий в груднi 2010 року. Згiдно з Кодексом ставка податку на прибуток буде знижуватися з 25% в першому кварталi 2011 року до 18% у 2014 роцi. Сума вiдстроченого податкiв була розрахована на основi нових ставок, враховуючи перiод, в якому вiдкладений податок буде реалiзований.
Основнi компоненти (вiдшкодування) / витрат з податку на прибуток за роки, що закiнчилися 31 грудня, були представленi таким чином:
Податок на прибуток за 2015 рiк склав 156 тис.грн.

Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання Залишок
на 31 грудня
2015 року
Вiдстроченi податковi активи, в тому числi: -
ВПА, нарахованi на забезпечення виплат вiдпусток працiвникам -
ВПА, нарахованi на забезпечення закриття кар'єрiв -
ВПА, нарахованi на резерв сумнiвних боргiв -
ВПА, нарахованi на невикористанi в податковому облiку витрати 2012 року -
ВПА, нарахованi на рiзницю вартостi основних засобiв -
Вiдстроченi податковi зобов'язання, в тому числi: -
ВПЗ, нарахованi на вартiсть основних засобiв -
ВПЗ, нарахованi на вартiсть незавершеного виробництва та готової продукцiї, вироблених до 01 квiтня 2011 року -
Разом ВПА та ВПЗ (ВПА) -

6.10.ОСНОВНI ЗАСОБИ
Станом на 31 грудня 2015 р основнi засоби Товариства були представленi наступним чином:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої / Машини та обладнання / Транспортнi засоби / Iструменти, прилади, iнвентар / Iншi основнi засоби / Незавершене будiвництво / Всього

Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року: - / 3094 / 171 / 215 / 209 / - / 3689
Придбано основних засобiв: - / 3 / - / 5 / 25 / - / 33
Перемiщено : -/ -/-/ - / - /- /-
Вибуло: - / -/3/22 /- / 25
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду: - / 3097 / 171 / 217 / 212 / - / 3697
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року: - / 2647 / 162 / 214 / 115 / - / 3138
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод: - / 180 / 2 / 6 / 25 / - / 213
Вибуло: - / - / 3 / 22 /- /25
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду: - / 2827 / 164 / 217 / 118 / - / 3326
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду: - / 270 / 7 / 0 / 94 / - / 371
Станом на 31 грудня 2015 року основнi засоби, призначенi до продажу, вiдсутнi.

6.11. КАПIТАЛЬНI IНВЕСТИЦIЇ
В 2013 роцi розпочалася реконструкцiя головного корпусу
Найменування показника / За рiк / На кiнець року

Капiтальне будiвництво: 767 / 2885
Придбання (виготовлення)основних засобiв: 11 / 4
Придбання (виготовлення) iнших необоротних матерiальних активiв: 25 / -
Придбання (створення) нематерiальних активiв: - / -
Придбання (вирощування) довгострокових бiологiчних активiв: - / -
Iншi: - / -
Всього: 803 / 2889

6. 12. IНВЕСТИЦIЙНА НЕРУХОМIСТЬ
Станом на 31.12.2015 р. балансова вартiсть iнвестицiйної нерухомостi складає 232 тис.грн.
на 01.01.2015р.
Активи/всього
Початкова вартiсть -1350
Сума зносу - 1088
Залишкова вартiсть - 262

Обороти за перiод 2015р.
Активи/всього -
Приход або модер/ремонт -
Списання -
Сума зносу за рiк - 30
Залишкова вартiсть на 31.12.2015р. - 232

6.13. ЗАПАСИ
Запаси Товариства були представленi наступним чином:
Запаси на 31 грудня 2015 року
Сировина i матерiали, комплектуючi вироби - 470
Тара i тарнi матерiали -
Запаснi частини - 5
Незавершене виробництво - 496
Готова продукцiя - 132
Товари - 1
Iншi запаси - 10
Всього - 1114
В 2015 роцi уцiнка вартостi запасiв не проводилась.

6.14. ТОРГIВЕЛЬНА ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Станом на 31 грудня 2015 року торговельна дебiторська заборгованiсть була представлена таким чином:
Дебiторська заборгованiсть на 31 грудня 2014 року
Торгiвельна дебiторська заборгованiсть - 3079
у тому числi з пов`язаною стороною - 928
Резерв сумнiвних боргiв -
Всього - 3079

6.15. IНША ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАННIСТЬ
Станом на 31 грудня 2015 року iнша дебiторська заборгованiсть була представлена таким чином:
Дебiторська заборгованiсть на 31 грудня 2015року
Iнша дебiторська заборгованiсть -
Передплати постачальникам - 28
Передплати постачальникам по групi -
Передплати по податках - 28
Iншi оборотнi активи -
Всього - 56
Передплати, зробленi третiм сторонам, переважно являють собою передплати, зробленi за матерiали та енергоносiї.

6.16. ПОТОЧНI ПОДАТКОВI (БЮДЖЕТНI) АКТИВИ ТА ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Поточнi податковi активи та зобов'язання Товариства вiдсутнi.


6.17. ГРОШОВI КОШТИ ТА КОРОТКОСТРОКОВI ДЕПОЗИТИ
Станом на 31 грудня 2015 року грошовi кошти були представленi наступним чином:
Грошовi кошти на 31 грудня 2015 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках - 33
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на депозитних рахунках -
Грошовi кошти в iноземнiй валютi на поточних рахунках - 22
Всього - 55

6.18. КАПIТАЛ, ЯКИЙ БУЛО ВИПУЩЕНО
Станом на 31 грудня 2015 року статутний капiтал розподiлений на 2122304 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25грн. кожна, на суму 530576 грн. (531 тисяч гривень).
Усi акцiї, що складають статутний капiтал, сплаченi в повному обсязi.
Станом на 31 грудня 2015 року найбiльшою часткою акцiй ПАТ (88,58%) володiє ТОВ «АВМ АМПЕР». Неконтрольнi частки володiння складають 11,42 %, акцiй.

6.19. ТОРГIВЕЛЬНА КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Станом на 31 грудня 2015 року торгiвельна та кредиторська заборгованiсть була представлена наступним чином:

Кредиторська заборгованiсть на 31 грудня 2014 року
Торгiвельна кредиторська заборгованiсть - 941
Торгiвельна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи послуги вiд пов’язаних сторiн - 806
Всього - 941

6.20. ЗОБОВЯЗАННЯ ПЕРЕД БЮДЖЕТОМ ТА ДО IНШИХ ФОНДIВ

Станом на 31 грудня 2015 року зобов’язання перед бюджетом та до iнших фондiв були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня 2015 року
ПДВ до сплати -
Податок на доходи фiзичних осiб -
Податок на прибуток - 156
Iншi податки до сплати - 5
Всього - 161

6.21 РУХ КОШТIВ

Вiдповiдно до МСБО для складання Звiту про рух грошових коштiв Товариство застосовує прямий метод, за яким розкриваються основнi види валових надходжень грошових коштiв чи валових виплат грошових коштiв iз розкриттям конкретних джерел та напрямiв використання.
Звiт про рух грошових коштiв вiдображає грошовi потоки протягом перiоду згiдно з подiлом дiяльностi на операцiйну, iнвестицiйну та фiнансову.
Класифiкацiя за видами дiяльностi надає iнформацiю, яка дає користувачам змогу оцiнювати вплив цих видiв дiяльностi на фiнансовий стан суб'єкта господарювання i суму його грошових коштiв та їх еквiвалентiв.
Таку iнформацiю Товариство використовує для оцiнки взаємозв'язку наведених вище видiв дiяльностi.
Сума грошових потокiв вiд операцiйної дiяльностi є ключовим показником того, якою мiрою операцiї суб'єкта господарювання генерують грошовi кошти, достатнi для погашення позик, пiдтримки операцiйної потужностi суб'єкта господарювання без залучення зовнiшнiх джерел фiнансування.
Грошовi потоки вiд операцiйної дiяльностi визначаються переважно основною дiяльнiстю суб'єкта господарювання, яка приносить дохiд.
7. Умовнi зобов'язання та невизнанi контрактнi зобов'язання
Страхування
ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» володiє страховими полiсами у вiдношеннi своїх операцiйних активiв та транспортних засобiв у всiх випадках, що пiдлягають обов'язковому страхуванню.
ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування» схильне полiтичним, законодавчим, податковим i регулюючим змiнам i ризикам, якi не покриваються страхуванням. Нiякi резерви зi самострахування не включенi до фiнансової звiтностi та виникнення суттєвих втрат i погiршень, пов'язаних з майном, може мати суттєвий ефект для дiяльностi ПАТ «Кременчуцький завод комунального устаткування».
Судовi процеси
У звiтному перiодi судовi процеси, процедури досудового врегулювання спору (якi включають вимоги на суму 10 або бiльше вiдсоткiв сумарних активiв чи сумарного обсягу реалiзацiї емiтента) у яких учасником виступає емiтент, члени наглядової ради чи виконавчого органу, iншi посадовi особи емiтента та якi стосуються господарської або фiнансової дiяльностi емiтента були вiдсутнi.

8. УПРАВЛIННЯ РИЗИКАМИ

Товариство управляє своїм капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi пiдприємства в майбутньому i одночасної максимiзацiї прибутку акцiонерiв за рахунок оптимiзацiї спiввiдношення позикових i власних коштiв. Керiвництво Товариства регулярно переглядає структуру свого капiталу. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть капiталу та притаманнi його складовим ризики.


9. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ

Подiї пiсля звiтної дати – це подiї, якi дiйсно вiдбулися, але про якi на дату складання звiтностi ще не було вiдомо, подiєю пiсля звiтної дати визнається факт господарської дiяльностi, який надав або може вплинути на фiнансовий стан, рух грошових коштiв або результати дiяльностi органiзацiї i який мав мiсце в перiод мiж звiтною датою i датою пiдписання бухгалтерської звiтностi за звiтний рiк.
В перiод мiж датою балансу i датою затвердження фiнансової звiтностi, пiдготовленої для оприлюднення, не вiдбулось суттєвих подiй, якi могли б вплинути на економiчнi рiшення користувачiв.

Керiвник Руденко Iгор Михайлович


Бухгалтер Лашко Анна Олександрiвна