ПрАТ "КЗКУ"

     
 
Дата розміщення: 28.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); На протязi року товариство не мало таких подiй, як злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Товариство є єдиним майновим комплексом. Пiдприємство не має дочiрнiх пiдприємств та фiлiй.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв складає 6 осiб
Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв складає 11 осiб
Фонд оплати працi всього - 360,2 тис. грн.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; д/н
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пiдприємство не мало пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом року.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Облiкова полiтика визначена наказом директора ПАТ № 63 вiд 30.12.2011 р. "Про об-лiкову полiтику пiдприємства". Основними принципами облiкової полiтики пiдприємства є: Концептуальною основою фiнансової звiтностi пiдприємства є Мiжнароднi стандар-ти фiнансової звiтностi.
Пiдприємство визнає матерiальний об'єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання його у процесi своєї дiяльностi, очiкуваний строк корисного вико-ристання (експлуатацiї) бiльше одного року та вартiсть яких бiльше 2500грн. Основнi за-соби оцiнюються за їх собiвартiстю з вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопиче-них збиткiв вiд зменшення корисностi. Нарахування амортизацiї основних засобiв у бух-галтерському облiку проводиться за прямолiнiйним методом, передбаченим п. 62 МСБО 16 "Основнi засоби". Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь - якої нако-пиченої амортизацiї. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу, передбаченим п.8 МСБО 38 "Нематерiальнi активи".
Пiд час первiсного визнання iнвестицiйної нерухомостi товариство оцiнює та вiдо-бражає її в бухгалтерському облiку за первiсною вартiстю, яка включає цiну придбання цiєї нерухомостi та всi витрати, що безпосередньо пов'язанi з її придбанням. Пiсля первiс-ного визнання об'єкта iнвестицiйної нерухомостi подальшу його оцiнку пiдприємство здiйснює за первiсною вартiстю (собiвартiстю) з урахуванням накопиченої амортизацiї. Амортизацiя iнвестицiйної нерухомостi здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу. Визнання та первiсна оцiнка запасiв ведеться за собiвартiстю у вiдповiдностi до ви-мог МСБО 2 "Запаси". При вибуттi запасiв (матерiалiв, палива, комплектуючих виробiв) i при видачi в виробництво або iншому вибуттi оцiнка їх здiйснюється за методом собiвар-тостi перших за часом надходження запасiв (ФIФО) , а при реалiзацiї товарiв в їдальнi - по методу цiни продажу. Резерв на виплати вiдпусток не створюється. Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Доходи вiд реалiзацiї визнаються в розмiрi справедливої вартостi винагороди, отриманої або яка пiдлягає отриманню, i являють собою суми до отримання за продукцiю та послуги, наданi в ходi звичайної господарської дiяльностi, за вирахуванням повернень продукцiї покупцями, знижок та за вирахуванням податку на додану вартiсть. При калькулюваннi виробничої собiвартостi продукцiї застосовується нормативний метод. До складу виробничої собiвартостi входить собiвартiсть продукцiї та загальнови-робничi витрати. Загальновиробничi витрати всi 100% вiдносяться на виробничу собiва-ртiсть.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; На протязi багатьох рокiв пiдприємство виробляє хлоратори. При виробництвi застосовуються найсучаснiшi матерiали. Основним ринком збуту є пiдприємства водопостачання. В 2014 роцi проводились роботи з модернiзацiї хлоратора ЛОНИИ - 100КМ, та виконувались конструкторсько-дослiднi роботи по розробцi нових моделей свiтлодiодних свiтильникiв.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Подiй не вiдбувалось
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; д/н
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Пiдприємство визнає матерiальний об'єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання його у процесi своєї дiяльностi, очiкуваний строк корисного вико-ристання (експлуатацiї) бiльше одного року та вартiсть яких бiльше 2500 грн. Основнi засоби оцiнюються за їх собiвартiстю з вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопиче-них збиткiв вiд зменшення корисностi. Нарахування амортизацiї основних засобiв у бух-галтерському облiку проводиться за прямолiнiйним методом, передбаченим п. 62 МСБО 16 "Основнi засоби".
Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь - якої нако-пиченої амортизацiї. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу, передбаченим п.8 МСБО 38 "Нематерiальнi активи".
Пiд час первiсного визнання iнвестицiйної нерухомостi товариство оцiнює та вiдо-бражає її в бухгалтерському облiку за первiсною вартiстю, яка включає цiну придбання цiєї нерухомостi та всi витрати, що безпосередньо пов'язанi з її придбанням. Пiсля первiс-ного визнання об'єкта iнвестицiйної нерухомостi подальшу його оцiнку пiдприємство здiйснює за первiсною вартiстю (собiвартiстю) з урахуванням накопиченої амортизацiї. Амортизацiя iнвестицiйної нерухомостi здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу.

проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На дiяльнiсть пiдприємства iстотно впливає постiйний рiст цiн на комплектуючi та сировину, вiдсутнiсть у замовникiв оборотних коштiв. Нестабiльнiсть нацiональної грошової одиницi.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Подiй не вiдбувалось.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Керiвництвом Товариства приймаються всi заходи щодо покращання показникiв маневреностi робочого капiталу.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Пiдприємство працює по короткостроковим разовим контрактам та договорам i фактiв порушення строкiв виконання замовлень не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Планується розширення виробництва та реконструкцiя
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; д/н
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; д/н
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента вiдсутня.